O mnie

Psychoterapeutka, Psycholog, Terapeuta uzależnień, Coach, Doradca zawodowy.
Prowadzę psychoterapię, psychoedukację oraz wspieram rozwój.

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego -> więcej.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w trakcie staży i pracy w placówkach służby zdrowia, poradniach, ośrodkach, niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej, ośrodku psychoterapii. Zajmowałam się opiniowaniem, orzecznictwem medycznym, terapią uzależnień, psychoterapią indywidualną, par i rodzin, prowadzeniem warsztatów, szkoleń -> więcej.

Jako psychoterapeuta pracuję w nurcie integracyjnym, co oznacza, że w swojej pracy integruję koncepcje, strategie, procedury różnych szkół psychoterapii. Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej, par, rodzin, interwencji kryzysowej, terapii uzależnień behawioralnych oraz od używek oraz diagnostyce psychologicznej i zawodowej.
Znajduje przyjemność w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych, rozwojowych, profilaktycznych. Dla liderów prowadzę wsparcie potreningowe, coaching.

Z doświadczenia wiem, że KAŻDY człowiek ma w sobie potencjał, który może być zablokowany np. przez niekorzystne sytuacje, doświadczenie czy życiowy bagaż. Każdą osobę traktuję  indywidualnie, z szacunkiem, ciekawością jego świata.

Kocham to co robię. Mój zawód jest moją pasją – w pełni świadomie go wybrałam. Posiadam wieloletnie doświadczenie oraz rzetelną wiedzę które nieustannie poszerzam. Odbyłam szereg szkoleń w zakresu psychoterapii w różnych podejściach m.in. systemowym, poznawczym, na doświadczeniu, interpersonalnym, skoncentrowanym na rozwiązaniach, Ericksonowskim, behawioralnym, skoncentrowanym na osobie, REBT (łącznie ponad 1400 godzin) a także w szkoleniach superwizyjnych.

Integracja różnych podejść jest wartościowym nurtem we współczesnej praktyce i teorii psychoterapii. Pozwala użytecznie pracować z każdym Klientem, profesjonalnie go wspierać w znalezieniu optymalnej, pasującej do jego indywidualnych cech oraz problemów drogi do ich rozwiązania którą wypełnia własną niepowtarzalną treścią.

Po pracy… lubię delektować się życiem. Jestem miłośniczką samorozwoju, pasjonatką wycieczek “bliskich” i “dalekich”, muzyki, fotografii przyrodniczej. Do życia oraz swojej pracy zawsze podchodzę z entuzjazmem i optymistycznym nastawieniem.

 

Logo Instytut Psychologii Zdrowia

 

                     

 

                  PARPA

 

Polski Instytut Ericksonowski

Terapia Skoncentrowana Na Rozwiązaniach

Jolanta Szczepaniak-Psycholog, Psychoterapeuta // Tel.: (+48) 698 468 886 // Psychoterapia systemowa-terapia uzależnień