Psycholog Jolanta Szczepaniak

Psychoterapeutka, Psycholog, Terapeuta uzależnień i Coach

Prowadzę psychoterapię, psychoedukację oraz wspieram rozwój

 

psycholog jolanta szczepaniak

 

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego -> więcej.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w trakcie staży i pracy w placówkach służby zdrowia, poradniach, ośrodkach, niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej, ośrodku psychoterapii. Zajmowałam się opiniowaniem, orzecznictwem medycznym, terapią uzależnień, psychoterapią indywidualną, par i rodzin, prowadzeniem warsztatów, szkoleń -> więcej.

Jako psychoterapeuta pracuję w nurcie integracyjnym, co oznacza, że w swojej pracy integruję koncepcje, strategie, procedury różnych szkół psychoterapii. Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej, par, rodzin, interwencji kryzysowej, terapii uzależnień behawioralnych oraz od używek oraz diagnostyce psychologicznej i zawodowej.
Znajduje przyjemność w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych, rozwojowych, profilaktycznych. Dla liderów prowadzę wsparcie po treningowe, coaching.

Z doświadczenia wiem, że KAŻDY człowiek ma w sobie potencjał, który może być zablokowany np. przez niekorzystne sytuacje, doświadczenie czy życiowy bagaż. Każdą osobę traktuję  indywidualnie, z szacunkiem, ciekawością jego świata.

Kocham to co robię. Mój zawód jest moją pasją – w pełni świadomie go wybrałam. Posiadam wieloletnie doświadczenie oraz rzetelną wiedzę, które nieustannie poszerzam. Odbyłam szereg szkoleń z zakresu psychoterapii w różnych podejściach m.in. systemowym, poznawczym, na doświadczeniu, interpersonalnym, skoncentrowanym na rozwiązaniach, Ericksonowskim, behawioralnym, skoncentrowanym na osobie, REBT (łącznie ponad 1400 godzin), a także w szkoleniach superwizyjnych.

Integracja różnych podejść jest wartościowym nurtem we współczesnej praktyce i teorii psychoterapii. Pozwala użytecznie pracować z każdym Klientem, profesjonalnie go wspierać w znalezieniu optymalnej, pasującej do jego indywidualnych cech oraz problemów drogi do ich rozwiązania, którą wypełnia własną niepowtarzalną treścią.

Po pracy… lubię delektować się życiem. Jestem miłośniczką samorozwoju, pasjonatką wycieczek “bliskich” i “dalekich”, muzyki, fotografii przyrodniczej. Do życia oraz swojej pracy zawsze podchodzę z entuzjazmem i optymistycznym nastawieniem.

psychoterapeuta psycholog jolanta szczepaniak

 

Gabinet Psychologa

Warszawa ul. Anielewicza

Skontaktuj się ze mną

698 468 886

 

Pracuję z …

W życiu każdy człowiek staje przed trudną sytuacją, jest to normalne. Rola kryzysu jest często bolesna ale bardzo ważna. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy jest to szansa czy zagrożenie.

Zależy to od wielu czynników, które wpływają na pozytywne lub negatywne rozwiązania. Łatwiej jest przejść przez kryzys gdy mamy wsparcie. Trudniej gdy mamy poczucie osamotnienia lub gdy dotyka on szczególnie wrażliwych miejsc w nas.

Moi Pacjenci to osoby, które doświadczają problemów w codziennym funkcjonowaniu, a dotychczasowe próby radzenia sobie z nimi przestały być skuteczne. Zazwyczaj stoją w obliczu konfliktu wewnętrznego, kryzysu, żałoby, dolegliwości somatycznych. Pracuję z osobami, które chcą na lepsze zmienić swoją jakość życia.

Pracuję też z ludźmi zdrowymi, prawidłowo funkcjonującymi w społeczeństwie, którzy chcą bardziej poznać siebie lub stoją w obliczu zmiany czy też ważnego wyboru. Chcą zmierzyć się ze zmianą, dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Na ogół pracuję z osobami indywidualnie ale też prowadzę terapię par, małżeństw.

Chętnie pracuję z grupami terapeutycznie i treningowo. Praca taka pozwala wykorzystać dynamikę i potencjał grupy.

Wiek, zawód, płeć, poglądy religijne, orientacja seksualna nie są dla mnie powodem wykluczenia. Człowiek jest osobą i ma atrybuty. Osoba jest wolna i ma godność sama w sobie.

Zapraszam na konsultacje – Psycholog Jolanta Szczepaniak