Coraz więcej osób zwraca się do alternatywnych metod terapii, takich jak psychoterapia i coaching życia. Obie te formy poradnictwa można teraz prowadzić online za pośrednictwem programów takich jak Skype, które umożliwiają użytkownikom prowadzenie rozmów, a nawet używanie kamery internetowej do rozmów wideo.

Psychoterapię i life coaching online można połączyć jako jedną lub podzielić na dwie różne kategorie. Psychoterapia musi być przeprowadzone przez wykwalifikowaną osobę, która ukończyła studia, aby zostać psychoterapeutą. Jest to dogłębne spojrzenie na stan emocjonalny osoby i obejmuje użycie pewnych technik w celu znalezienia przyczyn osobistych problemów. Psychoterapia jest często dość intensywną formą terapii, która ma na celu analizę uczuć danej osoby i jej historii. Głębokie problemy emocjonalne można prześledzić od ich źródła. Na przykład ktoś może mieć fobię lub barierę emocjonalną, którą psychoterapeuta będzie starał się poznać, znaleźć jej przyczyny i wyleczyć lub pokonać.

 

Life coaching

Life coaching to dziedzina, która nie wymaga tak dogłębnych kwalifikacji jak psychoterapia, aby móc ją praktykować.
Istnieją różne formy coachingu życiowego i stał się on bardzo popularne wśród firm i profesjonalistów, którzy chcą poprawiać wyniki w środowisku pracy. Odbywa się to poprzez poprawę pewności siebie i motywowanie osoby do osiągnięcia pełnego potencjału.

Coaching życiowy (life coaching) może być również prowadzony z każdą osobą, aby pomóc jej wyciągnąć z życia to, co dla niej będzie najlepsze. Może to być przezwyciężenie nieśmiałości, zwiększenie pewności siebie, lepsze wyniki w sporcie lub większe zarobki. Naprawdę nie ma ograniczeń co do tego, jak coach może prowadzić podopiecznego, aby osiągać wyznaczone cele.

 

 

Life coaching i psychoterapia

Połączenie life coachingu z psychoterapią jest bardzo korzystne dla osób, które mają jakiekolwiek problemy i chciałyby je pokonać i jednocześnie osiągać wyznaczone sobie cele w życiu.
Ten rodzaj terapii jest również dobry dla osób, które chcą po prostu jak najlepiej wykorzystać swoje życie.
Wiele osób ma problemy emocjonalne, które można rozwiązać przy pomocy terapeuty łączącego te dwa rodzaje terapii.
Coaching życiowy może być używany dla poprawy relacji w małżeństwie i innych relacji międzyludzkich. Może być również używany dla określonych grup ludzi.

Każdy, kto nie ma dostępu lub czasu na wizytę u terapeuty w swoim gabinecie, powinien rozważyć life coaching i psychoterapię online.
Główną zaletą coachingu życiowego i sesji psychoterapeutycznych online jest wygoda. Wiele osób ma napięty harmonogram dnia i dlatego trudno jest im znaleźć czas na wizytę u psychoterapeuty. Prowadząc sesje online, nie ma potrzeby wychodzenia z miejsca pracy czy domu.
Kolejną korzyścią spotkań online z psychoterapeutą lub coachem jest to, że wiele osób boi się osobiście odwiedzać terapeutę, ponieważ nadal istnieje piętno związane z każdym rodzajem psychoterapii.
Dlatego niektórym osobom łatwiej jest prowadzić sesje przez Internet.
Wiele osób uzna również, że jest to wygodna metoda poradnictwa, ponieważ nie ma potrzeby ponoszenia kosztów podróży ani poważnych zmian w harmonogramie pracy lub codziennego życia.