Psychoterapia rodzinna

 
 
Każda rodzina tworzy strukturę wzajemnie oddziałującą na siebie. Każda osoba w rodzinie ma wpływ na pozostałych, każda jest ważna, choć rodzice mają szczególną pozycję, gdyż to oni dają życie i są odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci.

Rodzina jest fenomenem, gdyż nawet jeśli znajduje się w poważnym kryzysie ma wystarczający potencjał, by poradzić sobie z nim, a nawet “stanąć na nogi” jeszcze mocniej niż przed załamaniem.
 
 

Jak wygląda psychoterapia rodzinna?

 
W terapii rodzin powinni uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny zamieszkujący pod jednym dachem i jest to rozmowa terapeuty z członkami rodziny pozostającej w kryzysie o przeżywanych przez nią trudnościach. Każdy z członków rodziny przedstawia sytuację widzianą ze swojego punktu widzenia, a psychoterapeuta stara się zachęcić ich do porozmawiania nawzajem i uzewnętrznienia swoich oczekiwań względem pozostałych członków rodziny.

Pomagam rodzinie zgodnie ze specyfiką systemu rodzinnego pracując w nurcie psychoterapii systemowej jednocześnie elastycznie wykorzystuję elementy z różnych szkół terapeutycznych dopasowując je do indywidualnych potrzeb osób skupionych we rodzinie.

Zapraszam na spotkania psychoterapeutyczne dla rodzin w moim gabinecie w Śródmieściu lub na psychoterapię online dla rodzin na Skypie.

„Problemy będziemy mieli zawsze.
Nie problem jest problemem, lecz to, jak ludzie sobie z nim radzą.
To właśnie niszczy ludzi, a nie problem.
Kiedy więc uczymy się inaczej sobie radzić, inaczej traktujemy problemy — i ich oblicze się zmienia”
Virgini Satir
 

psychoterapia rodzinna warszawa

 

Psychoterapia rodzinna Warszawa

Gabinet Psychologa

Warszawa ul. Anielewicza 10

Skontaktuj się ze mną

698 468 886